Jak współpracujemy?

Krok pierwszy – Pierwszy kontakt i zapytanie o współpracę.

Jeśli zaciekawiła Państwa nasza oferta, chcecie o coś zapytać, potrzebujecie wskazówek lub macie już w planach zlecenie produkcji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, napisania e mail lub odwiedzenia nas. Po uzyskanych informacjach czego Państwo potrzebują przygotujemy indywidualną ofertę uwzględniającą wszystkie potrzeby i wymagania – dostosujemy surowiec, minima produkcyjne, target cenowy oraz terminy realizacji zgodnie z Państwa wytycznymi. Jeśli zaczynacie Państwo przygodę w tej dziedzinie i chcecie zlecić stworzenie swojej pierwszej kolekcji – pomożemy Państwu we wszystkich jej aspektach.

Krok drugi – Wspólny wybór przędzy

Aby utrzymać renomę produktów odznaczających się wysoką jakością, współpracujemy tylko z pewnymi i niezawodnymi dostawcami przędzy, którzy posiadają również certyfikowaną atestami i standardami przędzę OEKO-TEX i GOTS.
Od naszych partnerów wybieramy najlepsze surówce, pozwalające otrzymać taki efekt produktu jaki Państwo oczekują. Staramy się również by koszt produkcji był jak najbardziej optymalny dlatego kwestie finansowe również bierzemy pod uwagę i wspólnie z klientem uzgadniamy najbardziej korzystne oferty na dany surowiec. Kolor przędzy pomagamy dobrać z bogato przygotowanych wzorników naszych dostawców – jeśli jednak nawet w nim nie ma Państwa upatrzonego odcienia podejmujemy się rozmów barwienia na życzenia – te szczegóły również wspólnie omawiamy.

Krok trzeci – Dziewiarnia

Odtwarzanie prototypów oraz produkcja zamówień. Posiadamy własne studio projektowe w którym codziennie nasz doświadczony programista z ponad 20-letnim stażem opracowuje Państwa modele. Przy współpracy z naszym konstruktorem odzieży odtwarzane są tutaj Państwa prototypy, a po ich zatwierdzeniu odbywa się tu ich produkcja.

W skład naszego parku wchodzi 12 maszyn dziewiarskich płaskich renomowanych firm Protti i Shima Seiki o uigleniach gg12, gg7, gg5, gg4. Ich zaawansowana technologia pozwala nam na robienie naprawdę wyrafinowanych struktur, wzorów i technik dziania (także odpasów), a zróżnicowane uiglenie pozwala na uzyskanie dzianin o różnych grubościach. Wyprodukowane dzianiny są prane w naszym zakładzie jeśli wymaga tego ich skład, następnie trafiają do działu stabilizacji dzianin gdzie pod wpływem pary włókna odpowiednio łączą się. Tak gotowy produkt trafia do naszej szwalni.

Krok czwarty – Szwalnia

Szycie, brandowanie i konfekcjonowanie wg. Państwa wytycznych. Nasza szwalnia wyposażona jest w nowoczesny i rozbudowany park maszynowy. Budynek, w którym mieści się nasza fabryka został zbudowany i zaprojektowane specjalnie pod usługi dziewiarstwa i szwalnicze dlatego ten dział również jest odpowiednio zagospodarowany. Szyjemy operacyjnie dlatego wyprodukowane dzianiny przechodzą etapami poszczególne procesy technologiczne zgodnie z ich projektem. W skład parku maszynowego na szwalni wchodzą m.in noże krojcze, przemysłowe stebnówki, owerloki, guzikarka elektroniczna, dziurkarka elektroniczna, renderka, 2-igłówka, 3-igłówka, łączarki, quasar eqacta (specjalistyczna zautomatyzowana maszyna do łączenia plisek, żelazko z wytwornicą pary. Dysponujemy również drukarką do metek z przepisem prania. Gotowe uszyte produkty na końcu trafiają do działu kontroli jakości i pakowania zgodnie z wytycznymi klienta. Przyjmujemy również zlecenia na przeszycia tkanin i dzianin dostarczanych przez klientów.

Krok piąty – Logistyka

Finalizacja zamówienia
Zależy nam by wyprodukowane i uszyte przez nas produkty bezpiecznie trafiały do Państwa rąk. Wybieramy tylko wiarygodnych partnerów logistycznych, a także udostępniamy odpowiednie dane do śledzenia przesyłki. Najczęściej wysyłamy za pośrednictwem kuriera DPD lub korzystamy z usług spedycyjnych “MUND-TRANS” – niezawodnego operatora w wyjątkowych sytuacjach. Gwarantujemy ubezpieczenie przesyłek. Po otrzymaniu zrealizowanego zamówienia, mamy nadzieję, że wrócicie Państwo z kolejnym.

Fabryka dzianin w Polsce
Manufaktura Elisabeth Sp. z o.o.
Lutosławskiego 5, 44-240 Żory,
NIP: PL6511736509

Kontakt

telefon: +48 32 435 13 22

telefon komórkowy: +48 601 882 800